Chemický peeling

Čo je peeling už každá z nás veľmi dobre vie. Vďaka nemu pleť zbavíte odumretých buniek, nečistôt, farebne ju zjednotíte a dôkladným vyčistením pripravíte na ďalšie ošetrenie. Chemický peeling toho ale sľubuje ešte oveľa viac. Tvrdí sa, že chemický peeling pleť omladí, odstráni z nej pigmentové škvrny i drobné jazvičky po akné.
Táto vyhľadávaná metóda korektívnej dermatológie je skutočne zázračná. Za pomoci chemických látok dochádza k odlúčeniu povrchových vrstiev kože a jej následnej regenerácii. Samotná aplikácia chemického peelingu je naozaj nenáročná.
Na pleť sa šetcom nanesie ovocná kyselina a po tom, čo naruší vrchnú časť pokožky, je odborníkmi neutralizovaná. Následne sa pleť ošetrí protizápalovou maskou a krémom.
Chemický peeling je vhodný bez rozdielu pre všetky ženy a mužov, ktorí túžia pleť omladiť, rozjasniť a oživiť. Podľa hĺbky pôsobenia možno peeling rozdeliť na povrchový, stredne hlboký a hlboký. Chemické peelingy sa odlišujú typom, kombináciou kyselín a ďalších látok zastúpených v roztoku, ale napríklad i dobou pôsobenia. Zákrok je časovo nenáročný a trvá zhruba desať minút. Treba ale počítať s tým, že ošetrené miesta budú deň – dva červené a pokožka sa môže najmä pri hĺbkových peelingoch miestami olupovať. Zvýšená opatrnosť pri jeho aplikácii sa ale vyžaduje pri pacientoch trpiacich diabetes či tehuľkách.