Lipo Laser

Lipo Laser bol pôvodne navrhnutý na pooperačné ošetrenie rán, ale preukázalo sa že, zároveň na ošetrovaných miestach dochádza pri pravidelnej aplikácii k zníženiu tukovej vrstvy. Svetlo červeného lasera sa v medicíne využíva viac ako 30 rokov.
Procedúra pozostáva v 30 až 40 minútovom ošetrení. Lipo Laser poskytuje 2-9 cm stratu v obvode ošetrovanej partie a to všetko bez chirurgického zákroku, bolesti, alebo rozsiahleho zotavovania. Jeho činnosť je zameraná na redukciu a odstránenie tukovej vrstvy.

Lipo Laser ponúka bezpečnú a efektívnu redukcia tuku, ktorú možno aplikovať na viacerých problémových oblastiach a to aj tam, kde sa to nedalo robiť pri kavitácii.: pás, stredná a spodná časť brucha, horná, stredná a dolná časť chrbta, zadok a stehná, ruky, brada. Výhodou laserového ošetrenia je, že pôsobí pozitívne aj na regeneráciu kože, zmenšuje celulitídu, vypína kožu a zmierňuje strie.
Pri laserovej liposukcii studené svetlo červeného laseru prestúpi pokožkou k tukovým bunkám. Pôsobením červeného laseru sa v stenách buniek vytvoria póry cez ktoré sa tuková bunka začne vyprázdňovať do medzibunkového priestoru Odtiaľ sa mastné kyseliny a glycelor vyplavujú prostredníctvom lymfatického a vylučovacieho systému von z organizmu, alebo sú využité ako energia pre organizmus .

Celý proces chudnutia funguje na podobnej báze ako pri športových aktivitách. Redukcia tukových buniek nie je nijak násilná a je 100% šetrná k vášmu organizmu.
Dôležitou súčasťou ošetrenia je stimulácia obehu lymfatického systému, jednak zvýšeným prívodom vody ako aj mechanickou stimuláciou – cvičením, lymfomasážami a pod.

Ošetrenie Lipo laserom

Doba ošetrenia

Ošetrovací cyklus trvá 21 dní. Počas celej doby sa doporučuje vylúčiť akýkoľvek alkohol a jedenie mastných jedál. Pitný režim musí byť pravidelný a doporučuje sa vypiť najmenej 3-4 litre denne. Je dôležité stanoviť optimálny začiatok ošetrenia u žien – aby prebehlo medzi 5. až 28. Dňom menštruačného cyklu.
U mužov je jedno, kedy tento proces začne. Pred prvým ošetrením Vás premerajú.

Harmonogram ošetrenia

Harmonogram sa skladá z 8-10 ošetrení laserom po dobu 21 dní. Jedno ošetrenie trvá 30 až 40 minút . Ošetrenie je bezbolestné. Počas ošetrenia klient nepociťuje teplo. Prístroj pracuje nehlučne na rozdiel od ultrazvukovej liposukcie. Lipolaser má laserové hlavice, ktoré sa priložia na ošetrované miesto. Takto je možné odbúrať tuk aj na viacerých miestach naraz, kde sa Vám nedarí schudnúť, napr. kolená, ramená, brada… Časový odstup medzi jednotlivými ošetreniami nemá byť dlhší ako 72 hodín, nakoľko po tomto čase sa vzniknuté otvory v membráne uzatvoria. Ošetrenia je preto vhodné naplánovať napr. pondelok, streda, piatok/ utorok, štvrtok, sobota/.
Klienti by mali na vylúčenie zničených tukových buniek robiť telesnú aktivitu cca 10 minút, napr: na vibračnej plošine.

Pri nedostatočnom pití vody, efekt schudnutia nebude dostatočný!

Neodporúča sa nepiť alkohol, sladené nápoje, pivo, pepsi-colu a pod. Je potrebné vylúčiť zo stravy mastné jedlá, fast food. Treba sa viac hýbať, aby ste naštartovali Váš lymfatický systém (rýchla chôdza, bicykel, vibračná plošina, beh a pod.)

q

Kontraindikácie

tehotenstvo a kojenie, srdcové ochorenia, kardiostimulátor, poruchy metabolizmu (cholesterol, triglyceridy), poruchy zrážanlivosti krvi, poruchy činnosti pečene alebo obličiek, chorenia srdca a tráviaceho systému, poruchy cievneho systému (trombóza), ochorenia spojivových tkanív a nervovo-svalové ochorenia (epilepsia), kovové protézy a piercing v ošetrovanej oblasti, botulotoxín (menej ako 1 rok od aplikácie), akútne infekčné procesy, zápaly, poranenia a alergie, žalúdočné vredy, vysoký krvný tlak, pooperačné stavy kratšie ako 3 mesiace, rakovina.