Kavitácia – ultrazvuková liposukcia

Ponúkame Vám najmodernejšiu technológiu kombinácie ultrazvukovej kavitácie s rádiofrekvenciou, ktorá Vám odstráni prebytočné tukové vrstvy, eliminuje celulitídu a vyhladí pokožku.

Čo je kavitácia?

Prevratná svetová novinka formovania postavy s trvalým efektom, ktorý je viditeľný už po prvom sedení zmenšením obvodu ošetrovanej časti. Už po prvom ošetrení môžete schudnúť o niekoľko centimetrov. Kavitácia je neinvazívna (nechirurgická) liposukcia bez zásahu skalpelom. Po ošetrení možno okamžite pokračovať v telesnej aktivite. Využitie kavitačného prístroja je predovšetkým na odstránenie lokálneho tuku, celulitídy, na tvarovanie postavy a celkovú remodeláciu postavy.
Princípom kavitácie je pôsobenie ultrazvukových vĺn na príslušnú oblasť, čím dochádza k rozbitiu membrány tukovej bunky, ktorej obsah sa vyleje do medzibunkového priestoru a odtiaľ sa dostáva do lymfatického systému a je prirodzene odplavený lymfatickými a močovými cestami von z tela. Rádiofrekvencia preniká do väčšej hĺbky tukových buniek, urýchľuje prienik a odvedenie látok do lymfatického systému a súčasne má za následok dosiahnutie výrazne vyššieho efektu napnutia a spevnenia pokožky. Napomáha k zlepšeniu kondície pokožky a jej omladeniu. Zároveň odstraňuje celulitídu a strie.

Čo môžete očakávať?

Kavitácia prináša okamžité a dlhodobé výsledky.
Väčšina klientov dosiahne 2 až 3 cm redukciu obvodu po prvom sedení.
Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od štruktúry tkaniva, liečenej oblasti, veku, metabolizmu, užívaných liekov a hormonálnych zmien.
Vhodná diéta a zvýšená fyzická aktivita pomôžu udržať žiadúci výsledok.

Oblasti vhodné na ošetrenie kavitáciou

 • brucho a boky
 • stehná (vnútorné, vonkajšie, predná i zadná strana)
 • zadok
 • nohy (kolená, členky, lýtka)
 • predlaktie

Odporúčanie pri ultrazvukovej kavitácii

Ultrazvukovú liposukciu – odporúčame realizovať: tú istú partiu 1x za 10-14 dní, inú partiu tela týždeň po predchádzajúcej kavitovanej inej časti. Celá kúra by sa mala skladať zo 6–10 sedení (podľa požadovaného efektu). Jedno sedenie trvá 40 minút.
Po ošetrení je nutné dodržiavať pitný režim – min. 2-3 litre tekutín denne! Taktiež sa odporúča zvýšiť fyzickú aktivitu, ktorá podporuje odstránenie uvoľnených tukových buniek – ideálne je do 2 hodín po skončení kavitácie absolvovať pohybovú aktivitu (Rýchla chôdza vo vacuringu), vylúčiť konzumáciu alkoholu a kofeínu 24 hodín pred a aspoň 24 hodín po zákroku.
Pre rýchlejší /viditeľnejší efekt a vyššiu účinnosť odporúčame po ultrazvukovej kavitácii absolvovať lymfodrenáž , ktorú máme taktiež v našej ponuke. Je to sekvenčná tlaková masáž, ktorá pôsobí na lymfatický systém, zoštíhľuje, spevňuje, vyhladzuje celulitídu, formuje postavu a odstraňuje obehové poruchy.

Priebeh ošetrenia

Odborne zaškolená certifikovaná pracovníčka označí a odmeria ošetrovanú partiu tela, aplikuje špeciálny gél a následne Vám krúživými pohybmi s miernym tlakom ultrazvukovou hlavicou prevedie ošetrenie. Behom ošetrenie môže klient pociťovať mierne poštipovanie, prípadne mravčenie v ošetrovanej oblasti,. Po ošetrení sa môže vyskytnúť jemné začervenanie ošetrenej oblasti, ktoré po niekoľko minútach pominie.

q

Kontraindikácie

 • poranená a podráždená pokožka
 • užívanie hormonálnej medicíny
 • tehotné a menštruujúce ženy
 • kovový implantát umiestnený v tele
 • osoby s extrémne slabou telesnou stavbou
 • žena ktorá používa antikoncepčný krúžok 3 mesiace
 • žena v oblasti pásu do 3 mesiacov po prirodzenom pôrode a do 6 mesiacov po pôrode cisárskym rezom
 • dojčiace ženy