Tattoo – tetovanie

Permanentný make-up

Ak si má človek vybrať naozaj dobré štúdio na profesionálnej úrovni, tak by ho mal určite navštíviť a všímať si hlavne čistotu v štúdiu a tiež celkový prístup tetovača k zákazníkom. Pri takom zákroku akým je tetovanie, je tiež veľmi dôležité, ako dokážu pracovníci v štúdiu zákazníkovi poradiť pri výbere motívu, jeho umiestnenia a celkovej realizácii.
Počúvajte tetovača čo Vám hovorí. Urobí si čas a venuje sa Vám? Snaží sa, aby ste sa cítili pohodlne a preberie s Vami všetky možnosti ohľadom motívu? Poradí Vám s umiestnením a vylepšeniami? Alebo iba vezme motív, urobí Vám ho kam chcete a ako chcete – tak ako desiatkam zákazníkov pred Vami? Každý zákazník má vždy na výber, nikdy sa nedajte odbiť tým, že to je tak dobre ak Vy sami nie ste spokojní. Vy ste Zákazník a tetovač je v štúdiu pre Vás – nie naopak. Nepodstupujte tetovanie bez toho, aby ste s ním boli stotožnení.
Nebojte sa nechať sa previesť celým štúdiom a spýtať sa na sterilizátor, či sú všetky komponenty jednorazové alebo na viac použití – tie musia byť pred každou prácou znova sterilizované. Ihly sa v dnešnej dobe používajú sterilne balené, tie sú na jedno použitie. Tetovač ich otvára vo Vašej prítomnosti a v rukaviciach, ktoré sú tiež jednorazové. V každom štúdiu je Zákaz fajčenia. Ak sú v štúdiu rôzne zvieratá, zlepšujú možno celkový dojem, ale tento faktor tiež stojí za úvahu pri výbere štúdia. Tetovač by mal byť prezlečený v ľubovoľnom pracovnom odeve, ale malo by byť na pohľad vidieť, že nepracuje v oblečení v ktorom prišiel do práce. Opýtajte sa na farby, ktoré budú zdobiť Vaše telo – musia byť certifikované. Všimnite si tiež nádoby s farbami, či nie sú zatečené a špinavé od iných farieb. Vaše konečné rozhodnutie má byť až vtedy, keď ste naozaj rozhodnutí pre dané štúdio. Až vtedy si odnesiete tetovanie a pozitívne skúsenosti, ktoré si so sebou ponesiete navždy.

Tetovanie robíme len trvalé, tj. na celý život a preto si treba dobre rozmyslieť, čo si dáte urobiť. Originálne tetovanie by malo hlavne symbolizovať osobnosť každého človeka. Katalógy, obrázky a ďalšie alternatívy pri výbere tetovania by mali byť len približnou predlohou a inšpiráciou štýlu, alebo motívu, ktorý by ste chceli mať na svojom tele zobrazený. Vždy je lepšie vytvoriť si vlastný kreatívny motív a nekopírovať to, čo už nosí niekto iný.
V našom štúdiu je na prvom mieste individuálny prístup k zákazníkovi, tzn. realizácia vlastnej predstavy. Nesnažíme sa vnucovať len svoj názor, ale predovšetkým realizovať individuálnu predstavu zákazníka a preniesť ju na telo. Preto je veľmi dôležitá obojstranná komunikácia.

Ponúkame tetovanie v čiernom a farebnom prevedení. Ornamenty, japonské motívy a fantasy art. V štúdiu takisto ponúkam prekrývanie starých tetovaní. Najlepšie sa pôvodné tetovania prekrývajú práve farebnými tetovaniami. Samozrejme, je potrebné počítať s tým, že staré tetovanie je potrebné prekryť viacnásobne väčším, preto si treba veľmi dobre premyslieť motív.

Základné otázky pri prvom sedení

 • máte viac ako 18 rokov (neplnoletí iba s osobným súhlasom, doprovodom rodičov)
 • aký je Váš aktuálny zdravotný stav? (v prípade nečakaného ochorenia prosím telefonicky preložiť termín min 24hod vopred)
 • netetujeme tehotné ženy alebo ženy v období kojenia
 • v prípade špeciálnych požiadaviek postupujeme individuálne na základe morálnych hodnôt
 • po výbere vzoru si dohodneme cenu a termín, zákazník zaplatí zálohu 20€
 • netetujeme na pohlavné orgány, tvár, päty, dlane
 • netetujeme fašistické ani rasové symboly a motívy
 • v prípade prekrývania starého tetovania sú v cene dve sedenia pred samotným tetovaním
 • v prípade jaziev neodporúčame tetovanie priamo cez jazvu, len na vlastnú zodpovednosť
 • v prípade znamienok, doporučujeme ich odstránenie vopred, alebo bude v ich okolí vynechaný priestor cca 1mm
 • v prípade tetovania obočia je potrebné sedenie na úpravu a farbenie obočia s kozmetičkou, čo Vám pomôže zvoliť správny tvar

Upozornenia a pokyny pred samotným tetovaním

 • zákaz požiť alkoholické nápoje, drogy a iné toxické látky 24 hodín pred tetovaním
 • pravdivo vyplniť dotazník a nezatajiť žiadnu skutočnosť o zdravotnom stave
 • v prípade možnosti tehotenstva, si vykonajte tehotenský test

V našom štúdiu sa snažím robiť prácu na profesionálnej úrovni, takže všetky nástroje a príslušenstvo sú sterilne balené v ochrannej fólii. Ihly sa používajú jednorázovo a všetky farby sú certifikované a podliehajú prísnej kontrole Úradu verejného zdravotníctva SR.
Pre starostlivosť o tetovanie je možné v štúdiu zakúpiť rôzne krémy a spraye s dezinfekciou, hojivým účinkom a ochranou proti slnečnému žiareniu.

Keď sa rozhodnete pre tetovanie navštívte priamo naše štúdio, kde Vám radi odpovieme prípadné ďalšie otázky.