Manikúra

Je neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o celkový vzhľad. Pekné, upravené ruky bývajú jednou z prvých vecí, ktoré si na človeku všimneme už pri prvom kontakte, podaní rúk… .
Klasická manikúra spočíva v ošetrení kožtičky okolo nechtov (pomocou špeciálneho zmäkčovača nechtovej kožtičky), následnej úprave dĺžky a tvaru nechtov, peelingu nechtovej platničky (s použitím pilníku s obsahom vosku), preleštení a nalakovaní výživným lakom. Na záver sa nechtové okolie ošetrí špeciálnym olejčekom, ktorý zabezpečí hydratáciu nechtovej kožtičky. Po ošetrení nechty ostanú krásne lesklé a chránené voskom aj niekoľko týždňov.
Podľa priania zákazníčky sa nechty dekoratívne ozdobia buď klasickým lakovaním, francúzskym lakovaním, ozdobným lakovaním – grafika. K dispozícii máme rôzne druhy ozdôb, nálepiek a kamienkov.

Francúzska manikúra

Francúzska manikúra je jedným zo zaužívaných metód, ako pridať kúzlo vašim nechtom. Francúzska manikúra je dobrou voľbou na zvláštne príležitosti ako sú svadby, okrúhle jubilea, večierky spojené s tancom a rovnako na bežné každodenné príležitosti. V priebehu rokov sa francúzska manikúra zdokonalila a obohatila o rôzne metódy. Základom je biela špička alebo neutrálny základ. Opakom je aj ružová špička a biely základ. Tradičné odtiene ružovej a béžovej naberajú na popularite.

Japonská manikúra

Japonská manikúra sa využíva pri poškodených, lámavých a štiepiacich sa nechtoch. Tiež je vhodná po odstránení gélových alebo akrylových nechtov. Japonská manikúra obsahuje včelí vosk, glycerín, panthenol a zinok, ktoré dokážu vyživovať nechtovú platničku.

Parafínový zábal

Pekné upravené ruky to nie sú len krásne nechty, ale aj svieža, hydratovaná pokožka rúk. Na tento účel nám slúžia parafínové zábaly. Zmäkčujú a zjemňujú suchú a popraskanú pokožku, pomáhajú predchádzať záderom. Parafín sa nanáša pri ponorení do špeciálnej nádoby (za použitia hydratačného krému a špeciálnych rukavíc) a necháva sa pôsobiť 20 minút.