Rádiofrekvencia tela

Telová rádiofrekvencia je neinváznana metóda, tzn. bez chirurgického zákroku, ktorá veľmi účinne a rýchle spevňuje a vypína pokožku na rôznych častiach tela (brucho, ruky, nohy, sedacie partie a chrbát). Výborné výsledky tohto ošetrenia sú viditeľné u ochabnutej pokožky, brucha po pôrode, v partiách, v ktorých došlo k rýchlemu úbytku váhy, a pod. Princípom tejto metódy je vyvolanie tepelného efektu, vďaka ktorému je stimulovaná tvorba nového kolagénu. Ide o nebolestivú, bezpečnú a vysoko účinnú metódu k vyformovaniu postavy a odstráneniu ochabnutej pokožky. Je vhodná ako pre ženy, tak i pre mužov. Výsledkom je viditeľne pevnejšia a pružnejšia pokožka, ďalej dochádza k viditeľnému zmierneniu prejavov celulitídy, redukcii objemu a celkovej tonizácii pleti. Ošetrenie rádiofrekvenciou naviac podporuje krvný obeh, čo je veľmi priaznivé pre osoby s obehovými problémami. Pretože je vďaka ošetreniam podporené lepšie prekrvovanie tkaniva, dochádza tiež k jej lepšiemu okysličovaniu.
Po ošetrení pokožka ľahko začervenie, avšak tento sprievodný jav mizne v krátkej dobe. Ošetrenie rádiofrekvenciou nemá žiadne vedľajšie účinky a nie je bolestivé, klient cíti iba mierne teplo v ošetrovanej oblasti. Ihneď po ošetrení sa klient môže vrátiť späť do bežného života. Počet ošetrení záleží na stave pokožky každého klienta a na jeho požiadavkách, pričom je doporučované 4-6 sedení. Medzi jednotlivými ošetreniami by mal byť časový odstup približne 14 dní.

O rádiofrekvencii

Pri ošetrení rádiofrekvenciou dochádza k napätiu fibróznych vláken a zvyšuje sa okysličenie tkaniva, čím dochádza k spevneniu pokožky. Zároveň vďaka zvýšenej teplote dochádza k zrýchleniu metabolického cyklu, čo má za následok zmenšenia tukových buniek a viditeľné zlepšenie celulitídy. Pri tvárovej RF stimuluje a aktivuje fibroplasty, zvyšuje produkciu kolagénu a elastínu. Navracia tak pokožke hebkosť, pevnosť a pružnosť tam, kde ju najviac potrebuje.

Rádiofrekvencia je určená na:

 • Ošetrenie ochabnutej pokožky
 • Ošetrenie celulitídy
 • Redukciu lokálne nahromadeného tuku
 • Obnovu svalovej hmoty
 • Redukciu strií
 • Regeneráciu pokožky tváre a tela
 • Zvýšenie aktivity fibroplastov a syntézy kolagénu
 • Redukciu vrások
 • q

  Kontraindikácie

  Choroby srdca, vysoký krvný tlak, choroby krvi, trombóza
  Kolagénne alebo vaskulárne ochorenie (cievne ochorenie, kŕčové žily, trombóza, poruchy zrážanlivosti krvi, pacienti absolvujúci antikoagulačnú terapiu)
  Ochorenia obličiek, pečene, žlčníka a pankreasu
  Znížená alebo zvýšená činnosť štítnej žľazy, jej operácia či struma
  Astma
  Onkologické ochorenie
  Ženy s vnútromaternicovým telieskom
  Náhrady kĺbov alebo kovové implantáty v mieste ošetrenia
  Osoby s kardiostimulátorom, osoby s implantovaným elektronickým zariadením, osoby s umelým srdcom alebo obličkou
  Alergie, neoplasia, diabetes
  Tehotenstvo a dojčenie
  Epilepsia alebo iné záchvatové ochorenie
  Pooperačné stavy, pacienti s protézou
  Akútne vírusové alebo bakteriálne ochorenie