Mezoterapia

S pribúdajúcim vekom a pôsobením rôznych faktorov dochádza k prirodzenému starnutiu pokožky. Mezoterapia je revolučná metóda, ako nežiadúce starnutie zvrátiť a vrátiť svojej pokožke mladistvý a svieži výraz. Pleť sa po ošetrení mezoterapiou napne, je hydratovaná a šťavnatá.
Starnutie pokožky zapríčiňujú mnohé faktory – vek, stres, hormonálna nerovnováha, slnko, fajčenie, či nesprávny životný štýl. Navyše, ak je pokožka v akomkoľvek veku matná, tienistá a bez lesku, pôsobí staršie.

Kyselina hyalurónová je telu vlastná látka. Vekom organizmus produkuje stále menej kyseliny hyalurónovej, čo vedie k starnutiu pokožky. Tento proces spôsobuje najmä úbytok vody, ktorá je pomocou tejto kyseliny v tkanivách viazaná. Vďaka používaniu kyseliny hyalurónovej je pokožka schopná udržať si viac vlhkosti a stimulovať tvorbu kolagénu a elastínu.

Mezoterapia je ošetrenie, ktoré sa využíva viac ako 50 rokov. Do pleti sa rovnomerne napichajú póry mezopenom a zapracuje sa gel s obsahom vitamínov, výživných látok a kyseliny hyalurónovej. Do pokožky sa tak táto vekom ubúdajúca látka opätovne dodá – výsledkom je pružnejšia, hydratovanejšia a sviežejšia pleť. Výsledný efekt je jednotný a dokonale prirodzený.

Priebeh ošetrenia

Po úvodnej konzultácii sa na pleť povrchovo vyčistí a môže sa naniesť znecitlivujúci krém. Následne sa za pomoci mezopenu, ktorý má 9-12 tenkých ihličiek napichá pleť do hĺbky 0,5-2 mm a zapracuje sa potrebné množstvo gélu s obsahom kyseliny hyalurónovej. Gél sa aplikuje rovnomerne do celej oblasti tváre, podľa želania i krku a dekoltu. Po zákroku sa pleť ošetrí špeciálnou maskou a krémom na ukľudnenie.
Dĺžka ošetrenia zväčša nepresiahne 60 min. vrátane doby pôsobenia znecitlivujúceho krému.Pokožka je po ošetrení mierne začervenaná s ľahkým opuchom, ktorý za bežných okolností do 20 minút výrazne ustúpi a do jedného dňa úplne odoznie. Ošetrenie nevyžaduje hospitalizáciu ani klienta nevyradí z pracovného kolobehu