Trvalá epilácia

Nežiaduce chĺpky na tele a tvári predstavujú estetický problém rovnako pre ženy, ako aj pre mužov. Fotoepilácia predstavuje najmodernejšie a najdostupnejšie riešenie, ktoré umožňuje dlhodobé a úplné odstránenie nechceného ochlpenia. Technológiu E-light úspešne využívame i na odstránenie pigmentových fľakov, rozšírených cievok a liečbu akné.

Čo je to IPL epilácia a ako funguje?

Fotoepiláciu vykonávame pomocou najmodernejšej technológie na trhu. Vvyužívame prístroj E-Light, ktorý pracuje na báze širokospektrálneho svetla IPL kombinovaného s rádiofrekvenciou.

Pri IPL epilácii (tiež známej ako fotoepilácii) na rozdiel od bežnej depilácie (holenie žiletkou, depilačné krémy,…) dochádza k dlhodobému odstráneniu chĺpkov. Počas ošetrenia pulzné svetlo pomocou selektívnej fototermolýzy napáda farbivo (melanín), ktoré sa nachádza v chĺpkoch. Vlasové korienky, teda folikuly, sú tepelne narušenévďaka pôsobeniu bipolárnej rádiofrekvencie. Toto úmyselné poškodenie korienkov má za následok postupné vymiznutie ochlpenia v ošetrovanej oblasti (ide teda o úplnú epiláciu). Intenzívne pulzné svetlo dokáže zachytiťchĺpky všetkých farieb, aj svetlé a šedivé chĺpky.

Podmienkou úspešného narušenia folikuly je, aby sa chĺpok nachádzal vo svojej aktívnej rastovej fáze. Chĺpky, ktoré sú v kľudovej fáze, obsahujú iba veľmi malé množstvo farbiva a preto ich pulzné svetlo nedokáže eliminovať. Práve preto je dôležité ošetrenie opakovať v odporúčaných intervaloch – zaistí sa tak, že zasiahnuté budú takmer všetky chĺpky v rastovej fáze. Počet potrebných ošetrení je vždy individuálny a závisí predovšetkým od individuálnych vlastností kože. Výsledok môže byť tiež ovplyvnený hormonálnymi výkyvmi (hormonálne lieky, tehotenstvo, menopauza,…).

Výhodou tejto technológie je, že pri nej nedochádza k narušeniu alebo iritovaniu kože a pri dodržaní odporúčaní sú výsledky dlhodobé.

Priebeh ošetrenia

Na ošetrované miesto sa nanesie chladivý gél a oči sú chránené tmavými okuliarmi. Následne sa na pokožku priloží filter optického vlnovodu a aplikuje sa širokospektrálne pulzné svetlo spolu s bipolárnou rádiofrekvenciou.

Dĺžka ošetrenia závisí od lokality:

  • horná pera, brada, prsty na nohách, okolie bradaviek, bruško – pásik: 10 min
  • krk, líca, podpazušie, bikiny: 15 min
  • ramená, predlaktia, zadok, intímna oblasť: 30 min
  • brucho: 45 min
  • spodná časť chrbta, vrchná časť chrbta, celé ruky, predkolenia, stehná: 60 min
  • celé nohy: 120 min

Táto technológia so sebou nenesie žiadne neželané efekty ani riziká. Je takmer bezbolestná, vzniká iba pocit jemného štípania a pokožka môže javiť známky iritácie, ktoré však zmiznú väčšinou v deň ošetrenia. Je možné zaradiť sa späť do každodenného kolobehu bezprostredne po ošetrení.